Adient zaměstnává ve svých šesti závodech v ČR více než 4 300 zaměstnanců. V rámci ČR se specializuje především na výrobu autosedaček – od návrhu designu a výroby textilií, přes šití textilních i kožených potahů až po finální kompletaci a montáž sedaček.

Aktuality

Dárky pro děti z dětského domova

17.02.2022

|

Již tradičně jsme uspořádali sbírku na vánoční dárky pro děti z Dětského domova v Litoměřicích.

V závodě Adient Roudnice jsme před Vánoci měli plné ruce práce. Sotva jsme se rozloučili s Mikulášem, chystali jsme společně s našimi zaměstnanci dárečky pro děti z Dětského domova v Litoměřicích.

Díky dopisům pro Roudnické Ježíšky, které přiletěly už na začátku prosince, jsme přesně věděli, co se bude líbit. Dopisy pro Ježíšky jsme samozřejmě zveřejnili a kolegové z jednotlivých dílen a oddělení si je rozebrali a mohli se stát skutečnými Ježíšky. Všechny dárečky připravili a zabalili.

Naše šikovné švadleny dokonce ušily speciální vaky na záda pro každé dítě v DD! Díky situaci okolo pandemie jsme dárky mohli 17.12.2021 předat pouze paní ředitelce, děti se nemohly zúčastnit. Vánoční překvapení se k dětem ale dostala včas a my doufáme, že jsme jim splnili všechna přání.

Těšíme se na další Vánoce! 🙂

Týden zdraví

17.02.2022

|

Ve dnech 7. – 11. června jsme se v našem závodě zaměřili na podporu zdraví našich zaměstnanců a uspořádali jsme Týden zdraví.

Všichni jsme tak měli možnost vyzkoušet si sebeobranu, absolvovat test na protilátky, diagnostiku metabolismu nebo odborné vyšetření zraku, zopakovat si správnou ergonomii na pracovišti pod dohledem odborníků, zúčastnit se turnaje v ping pongu, pěšího výletu, bruslení nebo cyklovýletu a na závěr se odměnit pátečním zdravým grilováním.

Po celý týden v jídelně přidávali k obědu ovoce zdarma a nabídka jídel nabízela více zdravých variant.

A že to byl týden více než úspěšný dokládá i účast. Do organizovaných akcí jsme se zapojili téměř všichni.

Už teď přemýšlíme, co připravit na další ročník Týdne zdraví a těšíme se na společné zdravé a sportovní aktivity. 🙂

Panenky do nemocnic

16.02.2022

|

Věra Matoušková

Na začátku pandemie jsme šili roušky, ale co s materiálem, když už se smí používat jen respirátory?

V roce 2020 jsme šili roušky. V roce 2021 jsme využili zbylý materiál.
Poté, co se v České republice uzákonilo, že se mohou používat pouze jednorázové ochranné prostředky dýchacích cest, jsme se rozhodovali, co se zbylým materiálem po šití roušek. Nakonec jsme vybrali dvě varianty – rozdání materiálu zaměstnancům, a zájem byl obrovský. Ale také jsme podpořili charitativní projekt skupiny Kiwanis, ve kterém se angažujeme již několik let.
Ze zbylé bavlny jsme nastříhali panenky. Senioři z domovů důchodců je následně v rámci ergoterapie sešívají. Někdy jim i pletou oblečky. Potom se panenky předávají dětským oddělením v nemocnicích, kde si je zdobí samy děti. Panenka v nemocnici pomáhá překonat pocit osamění. Lékaři na ní vysvětlují různé zákroky a mnoho dalšího.
V rámci naší podpory jsme nastříhali a předali Kiwanis klubu 6 300 kusů střihů panenek, které budou dělat radost a pomáhat malým i velkým.
Jsme rádi, že i naše práce pomáhá!

Nastavení cookies