Adient zaměstnává ve svých šesti závodech v ČR více než 4 300 zaměstnanců. V rámci ČR se specializuje především na výrobu autosedaček – od návrhu designu a výroby textilií, přes šití textilních i kožených potahů až po finální kompletaci a montáž sedaček.

Management Roudnice nad Labem

Marcel Míček

Ředitel závodu, výrobní ředitel (acting)

Roudnice nad Labem

Marcel Míček

Jsem absolventem Fakulty textilní na Vysoké škole strojní a textilní v Liberci a roudnický závod byl mým prvním zaměstnavatelem po škole. Začínal jsem jako kvalitář a postupně se vypracoval na výrobního ředitele. Asi po deseti letech jsem přijal výzvu pro první projekt na zelené louce v průmyslové zóně Triangle a na čtyři roky přestoupil z Roudnice do společnosti IPS& Panasonic.

V roce 2011 jsem se do Roudnice vrátil jako ředitel závodu. To, že jsem v továrně pracoval na různých pozicích a ušel s ní velký kus své profesní cesty, mi pomáhá rozumět dokonale výrobnímu procesu a chápat, s čím se zaměstnanci na jednotlivých pozicích potýkají. Zažil jsem rozmach fabriky i složitou dobu její restrukturalizace, která naštěstí měla dobrý konec – změnu výrobkového složení a vytvoření centrálního střediska výroby náhradních dílů pro celou Evropu. Jsem hrdý na to, že jsme společně překonali těžké časy a výroba v Roudnici zase jede na plné obrátky.

Od února 2019 mám kromě řízení celého závodu znovu na starosti i management výrobního úseku. Pomáhají mi v tom ale ti nejpovolanější – zkušení a pracovití vrchní mistři, kteří jsou mojí skutečnou pravou rukou, navíc ještě se srdcem na pravém místě.

Někdy si až říkám, jak dlouho ještě vydržíme takové nasazení. Není žádným tajemstvím, že naše dlouhodobá perspektiva nemůže spočívat v soutěžení, kdo dokáže ve velkých objemech vyrobit levnější potah. Důležité je najít si na trhu to správné místo. Jsem přesvědčen, že naše role spočívá v pracích s vysokou přidanou hodnotou, speciálních autech, malých objemech, operacích, které prostě nikdy neumí tak skvěle, jako lidé tady pod Řípem. Naši zákazníci jsou zvyklí na perfektní kvalitu, kterou díky Vám v Roudnici vyrábíme. Jsem pyšný, že mohu být jedním z Vás.

Václav Kalík

Technický ředitel

Roudnice nad Labem

Václav Kalík

V Adientu (dříve Johnsonu) v Roudnici pracuji od roku 1995, nejprve jako VA/VE koordinátor, a od roku 2005 jako technický ředitel. Možná mám někde za uchem už i inventární číslo . Na mojí pozici je to jednoznačná výhoda, znát fabriku „jako své boty“ – k mé práci patří péče o budovu a všechna technická zařízení. S týmem inženýrů pak máme na starosti veškerou technologii výroby, a to jak ve vztahu mezi zákazníkem a závodem, tak vlastní proces výroby u nás. Samostatnou kapitolou je stříhání a maximální využití materiálu. Zcela novým projektem je potom robotizace, kdy usilujeme o náhradu té nejtěžší a rutinní lidské práce roboty tak, aby na lidi zbyly činnosti s vyšší přidanou hodnotou.

Jakub Hrnčíř

Obchodní ředitel

Roudnice nad Labem

Jakub Hrnčíř

Také já jsem v roudnickém Adientu po vystudování ekonomie na vysoké škole začínal a zatím mu zůstávám profesně věrný.  Mou první a dlouholetou pozicí byl logistik, znám tedy detailně práci členů svého týmu. S kolegy se staráme o to, aby závod vždy přesně reagoval na objednávky zákazníků.

Na základě zákaznických požadavků vytváříme výrobní plán.  Kromě toho objednáváme a zajištujeme dostatek správného materiálu, musíme se však vyvarovat nadměrných zásob, které jen zabírají místo a stojí zbytečné peníze. Dále se staráme o to, aby doprava materiálu k nám a zboží k zákazníkovi byla co nejekonomičtější a nejvytíženější.  Splnit tohle všechno najednou je někdy úkol pro kouzelníka, nás ale baví posouvat hranice a dělat nemožné.  Denně přijmeme asi 10 náklaďáků surovin a vypravíme až čtyři kamiony hotových potahů. Bez týmu pracovitých skladníků a expedientů bychom to nedokázali.

Tomáš Hrkal

Ředitel kvality

Roudnice nad Labem

Tomáš Hrkal

Stejně jako někteří další kolegové z vedení Roudnického závodu pracuji u tohoto zaměstnavatele od doby, co jsem dostudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Prošel jsem pozicí inženýra kvality, měl jsem na starosti zlepšování našich procesů jako black belt a od roku 2011 vedu oddělení kvality. S kolegy kontrolujeme nakoupený materiál a případně řešíme jeho výměnu nebo vrácení dodavatelům. Auditoři a operátoři koncové kontroly dohlížejí na proces výroby a snaží se zachytit a včas nechat opravit všechny chyby dříve, než bychom vadný výrobek zabalili a poslali k zákazníkovi. Reprezentujeme náš závod u zákazníků a při auditech, staráme se o dobré vztahy mezi oběma stranami, řešíme reklamace, vyjednáváme, snažíme se předcházet škodám. Při naší práci se nesmíme bát mluvit jazykem zákazníka, ani ujet za ním tisíce kilometrů autem. Stejně jako všichni z Roudnice jsem hrdý na naše výrobky, kdykoli na ně v běžném životě narazím, vždy si uvědomím, že za každým z nich stojí práce našich zaměstnanců.

Kateřina Čížková

Koordinátorka výroby

Roudnice nad Labem

Kateřina Čížková

S krátkou přestávkou pracuji v Adientu (dříve Johnson Controls) celý svůj profesní život. Po studiu strojní průmyslovky jsem nastoupila jako operátorka šicího stroje, brzy jsem se začala specializovat na šití prototypových potahů. Když se v Roudnici otevíralo nové Středisko náhradních dílů, byla jsem jeho mistrovou. V roce 2019 jsem přijala další výzvu a stala jsem se koordinátorkou výroby. Mohu tak zužitkovat mnohaleté zkušenosti z výroby, ale také se neustále rozvíjet. Mám štěstí, že mě obklopují skvělí mistři, na které se mohu vždy spolehnout. Naším největším pokladem jsou ale naši zaměstnanci, kterým děkuji za jejich pozitivní přístup a letitou loyalitu, které si velmi vážím.

Věra Matoušková

Vedoucí personálního oddělení

Roudnice nad Labem

Věra Matoušková

Práce s lidmi mi byla vždy velmi blízká, a tak jsem již při studiu na Vysoké škole ekonomické pracovala v oblasti služeb, konkrétně v hotelnictví, kterému jsem byla věrná téměř 15 let. V roce 2018 jsem se ale rozhodla pro změnu a zkusila naprosto jiný svět – automotive. Shodou okolností jsem se dostala k oboru, který mě i v mé předešlé práci vždy bavil a lákal, a to k personalistice. Od roku 2019 vedu Oddělení lidských zdrojů a vážím si toho, že mám kolem sebe kolegy (ve výrobní hale i v kanceláři), kteří jsou vřelí a přátelští profesionálové. Naše práce jsou různorodé, ale všichni se soustředíme na stejný cíl a tím je spokojenost – našich zákazníků i všech našich zaměstnanců.

Nastavení cookies