Adient zaměstnává ve svých sedmi závodech v ČR více než 6 000 zaměstnanců. V rámci ČR se specializuje především na výrobu autosedaček – od návrhu designu a výroby textilií, přes šití textilních i kožených potahů až po finální kompletaci a montáž sedaček.

Management Bor

Lenka Pešatová

Quality Manager Operations

Bor

Lenka Pešatová

V automobilovém průmyslu působím od roku 2006. S kariérními začátky v oblasti výběru dodavatelů a projektového řízení pro Toyotu, PSA a Renault výrobky řídicích systémů na pozici supervisora nákupu japonské společnosti Fuji Koyo.

V roce 2008 jsem byla vybrána na pozici managera nákupu pro společnost Integrated Micro-electronics, se zodpovědností za vedení oddělení, výběr dodavatelů, audity dodavatelů a participaci na projektovém řízení pro nové projekty v rámci nákladové stránky přímého materiálu. V roce 2013 mi byla nabídnuta centrální pozice dodavatelského rozvoje a kvality pro výrobní závody v Evropě a Mexiku, participující na strategii a fúzi s výrobními závody v Asii. A to jako eskalační úroveň a podpora řešení a řízení problematických dodavatelů a komodit jednotlivých závodů a vytváření strategie řízení dodavatelů vedoucí k celosvětové jednotnosti firmy a zlepšení kvality nakupovaných dílů. Zároveň zaštiťující funkci vedoucího auditora VDA pro uvolňování nových a ověřování dodavatelů pro evropské výrobní závody.

V roce 2013 jsem přijmula výzvu ve společnosti Adient Bor, kde působím jako vedoucí oddělení dodavatelské kvality, laboratoře a systému kvality, kde mohu rozvíjet své další zkušenosti v prostředí TIER1 a být každý den součástí flexibilního a zkušeného týmu s dynamickým rozhodováním. V rámci odpovědnosti QMS a operativního managementu kvality oceňuji návaznost na komplexitu a rozmanitost oboru kvality, vrátila jsem se tak plně k oboru, který jsem vystudovala na vysoké škole. Společnost Adient mi pomáhá rozšiřovat znalosti a obzory napříč všemi procesy a dovoluje každému jedinci využít jeho odhodlání, angažovanost a znalosti k jeho osobnímu růstu s firemní kulturou a přístupem loyality či principu zlepšování svěřených oblastí. Náš tým kvality pracuje profesionálně a jedinečností je kolektiv, který se navzájem podporuje. Neříkám, že naše práce je jednoduchá, není bez stresu a je časově náročná, pracujeme totiž pro jednoho z nejnáročnějších zákazníků – BMW, nicméně je výzvou a učí nás priorizovat podstatné a důležité, a to jak v osobním, tak pracovním životě. Děkuji společnosti Adient a svým nadřízeným za každodenní příležitosti a jsem velice pyšná na tým kvality, který každý den překonává očekávání k uspokojení požadavků zákazníka a vytváří společně hodnoty.

Atanas Gyurov

Operations Manager

Bor

Atanas Gyurov

Do společnosti Adient jsem nastoupil začátkem roku 2017 na pozici Production Manager a měl jsem zodpovědnost za jednu ze tří výrobních směn čítající kolem 350 zaměstnanců. O rok později jsem dostal příležitost vést celé oddělení výroby jako Operations Manager.

Tato pozice je vyústěním mojí dlouholeté kariéry v automotive průmyslu, které předcházelo studium na Technické univerzitě v Sofii a několikaleté působení na pozici procesního inženýra a výrobního managera ve velkým automotive společnostech.

Adient jsem si zvolil proto, že mi nabídl nejen kariérní růst, ale také možnost se dále rozvíjet – ať už po odborné stránce, tak i po té lidské. Borský závod je vybaven tou nejmodernější technologií, která je v současné době na trhu, a pro člověka, který se vždy pohyboval v automotive oblasti a měl k technice blízko, je radost v takovém prostředí pracovat. Mým rodným jazykem je bulharština, ale každý den mám příležitost naučit se česky něco nového. A tuto možnost rozvoje nabízí Adient každému, kdo chce pracovat a kdo se chce učit.