Adient zaměstnává ve svých sedmi závodech v ČR více než 6 000 zaměstnanců. V rámci ČR se specializuje především na výrobu autosedaček – od návrhu designu a výroby textilií, přes šití textilních i kožených potahů až po finální kompletaci a montáž sedaček.

Management Bor

Manlio Dellai

Multi Plant Manager

Bor

Manlio Dellai

V borském závodě jsem začal působit na pozici Plant Managera v červenci 2016. Nastoupil jsem v době, kdy jeden z našich produktů již běžel v sériové výrobě a náběh toho dalšího nás v řádu pár měsíců čekal. Mohl jsem tak zúročit svoje patnáctileté zkušenosti s vedením výrobních závodů.

Mojí profesní kariéře předcházelo studium průmyslového managementu na turínské univerzitě. Poté jsem nastoupil do společnosti zabývající se vývojem a výrobou ovladačů. O šest let později jsem přijal pozici Plant Managera v Johnson Controls Lučenec, která byla mojí první pracovní zkušeností s automotive průmyslem a první příležitostí, jak se naučit slovenský jazyk. Po třech letech jsem automotive opustil a na šest let se ujal vedení závodu, který vyráběl posilovací a fitness stroje.

A právě v roce 2016 jsem přijal nabídku, která mi umožnila vrátit se do automotive a ke společnosti Johnson Controls, ze které se o několik měsíců později stal Adient. Na konci roku 2018 jsem přijal pozici Multi Plant Managera a k závodu v Boru jsem začal spravovat také Adient Žilina.

Jsem velmi hrdý na úspěchy, které náš tým dosáhl v počtu vyrobených automobilových sedaček. Když jsem do firmy nastupoval, vyráběli jsme necelých 250 carsetů denně. Nyní je tento počet pětinásobný. I přes tento obrovský nárůst výroby jsme byli schopni udržet kvalitu našich výrobků a dostát závazku, který jsme dali našemu zákazníkovi.

Zároveň jsem hrdý na náš produkt, který má špičkovou kvalitu a vedle komfortu nabízí ty nejmodernější bezpečnostní prvky, a na všechny kolegy, kteří se na jeho vzniku v borském závodě podílí. Oceňuji píli a oddanost zaměstnanců, díky které tyto jedinečné autosedačky vznikají. A velmi si zakládám na firemní kultuře, kterou ve firmě máme.

Atanas Gyurov

Operations Manager

Bor

Atanas Gyurov

Do společnosti Adient jsem nastoupil začátkem roku 2017 na pozici Production Manager a měl jsem zodpovědnost za jednu ze tří výrobních směn čítající kolem 350 zaměstnanců. O rok později jsem dostal příležitost vést celé oddělení výroby jako Operations Manager.

Tato pozice je vyústěním mojí dlouholeté kariéry v automotive průmyslu, které předcházelo studium na Technické univerzitě v Sofii a několikaleté působení na pozici procesního inženýra a výrobního managera ve velkým automotive společnostech.

Adient jsem si zvolil proto, že mi nabídl nejen kariérní růst, ale také možnost se dále rozvíjet – ať už po odborné stránce, tak i po té lidské. Borský závod je vybaven tou nejmodernější technologií, která je v současné době na trhu, a pro člověka, který se vždy pohyboval v automotive oblasti a měl k technice blízko, je radost v takovém prostředí pracovat. Mým rodným jazykem je bulharština, ale každý den mám příležitost naučit se česky něco nového. A tuto možnost rozvoje nabízí Adient každému, kdo chce pracovat a kdo se chce učit.

Milan Kohout

HR Manager

Bor

Milan Kohout

Vystudoval jsem ekonomii na Vysoké škole ekonomické v Praze a poté jsem působil v různých odvětvích – více než deset jsem působil na Ministerstvu průmyslu ČR, poté jsem působil jako výkonný ředitel v automotive odvětví a ředitel ve finančním sektoru, až jsem dostal příležitost vést oddělení lidských zdrojů – v České spořitelně a ve Stavební spořitelně České spořitelny a poté jsem se vrátil do automobilového průmyslu. Po osmi letech na pozici HR managera ve společnostech WITTE Nejdek a Eberspaecher Rakovník jsem přijal pracovní nabídku vést personální oddělení v Adient Bor, kde působím od roku 2016.

Naše firma má v současné době cca 1 000 zaměstnanců, kteří každý den pracují na tom, aby závod fungoval bez nejmenšího zádrhelu, a my jsme tak dodali zákazníkovi produkt, který splňuje jeho požadavky a předčí jeho očekávání.

Náplní práce mého oddělení je výběr nových zaměstnanců, rozvoj a vzdělávání stávajích zaměstnanců, vytvoření takových podmínek, díky kterým budou moci svoji práci vykonávat rádi a co nejlépe. Věnuji se též vytváření motivačního systému odměňování a benefitů. V neposlední řadě se se svým týmem věnuji rozvoji firemní kultury.

Ve firmě najdou uplatnění jak nováčci, kteří teprve pracovní zkušenosti sbírají, tak odborníci a profesionálového s mnohaletými zkušenostmi – věřím, že každému máme co nabídnout.